Доступність посилання

Україна отримала підтвердження на три системи Patriot з 10 необхідних, повідомив 25 липня 2025 року президент України Володимир Зеленський
Україна отримала підтвердження на три системи Patriot з 10 необхідних, повідомив 25 липня 2025 року президент України Володимир Зеленський

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

НАБУ і САП закликали міжнародних партнерів продовжувати підтримувати Україну у боротьбі з агресією РФ

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована закликали міжнародних партнерів продовжувати підтримувати Україну у боротьбі з агресією РФ.

«НАБУ і САП закликають міжнародних партнерів продовжувати всебічно підтримувати Україну у боротьбі з російською агресією. Міць та стійкість Сил Оборони України, єдність українського суспільства та системна міжнародна підтримка є ключовими факторами для подолання агресора й утвердження європейського майбутнього нашої держави», – йдеться у заяві, оприлюдненій в телеграмі.

Як повідомляється, керівники обох інституцій під час зустрічі, ініційованої Офісом президента, наголосили, що ухвалені напередодні законодавчі зміни суттєво обмежують незалежність НАБУ і САП.

«Відтепер НАБУ і САП позбавлені гарантій, які раніше дозволяли їм ефективно реалізовувати свої завдання та функції у протидії топкорупції. Для відновлення повноцінної та незалежної роботи необхідні чіткі й однозначні кроки на рівні закону, які повернуть скасовані парламентом гарантії», – заявляють у НАБУ і САП, додаючи, що продовжують працювати над «збереженням професійної спроможності обох інституцій».

Антикорупційні органи зауважують, що верховенство права і дотримання закону залишаються для них незмінними цінностями, а також очікують такого ж підходу й від інших органів правопорядку.

Верховна Рада 22 липня підтримала законопроєкт № 12414, що, як повідомлялось, обмежує незалежність НАБУ та САП. «За» проголосували 263 народні депутати. Після цього голова НАБУ Семен Кривонос закликав президента України ветувати законопроєкт, оскільки «фактично знищується» незалежність двох інституцій.

Невдоволення рішенням парламенту вивело на акції протесту сотні людей у Києві, Львові, Дніпрі та Одесі.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №12414 і заявив, що НАБУ і САП будуть працювати, але їх треба «очистити від російських впливів».

Генеральний прокурор Руслан Кравченко, коментуючи підозри про втрату незалежності НАБУ та САП, заявив, що вони йому підпорядковуються– «і ми будемо однією сім’єю. Вони будуть працювати по своїм кримінальним провадженням, ми по своїм».

Це відбувалося після 70 обшуків, які 21 липня проводили працівники СБУ, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора щодо співробітників бюро. СБУ, серед іншого, повідомила про затримання співробітника НАБУ, який, як стверджують у відомстві, шпигував для російської спецслужби. Йому вручили підозру. У НАБУ натомість заявили, що інформація від керівництва СБУ щодо можливих ризиків, повʼязаних із одним із працівників бюро, надійшла ще в серпні 2023 року, але згодом у СБУ повідомили, що немає доказів щодо цього співробітника бюро.

НАБУ, яке створено у 2015 році, є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних та інших кримінальних правопорушень.

Бюро підслідні, зокрема, президент України, повноваження якого припинено, радники та помічники президента, народні депутати, члени Кабміну, судді, держслужбовці «А».

ДБР створило слідчу групу для розслідування аварії літака Mirage-2000

Державне бюро розслідувань відкрило досудове розслідування за фактом падіння військового літака Mirage-2000 на Волині – про це відомство заявило 23 липня.

За повідомленням, на місце події виїхали слідчі та оперативні працівники Територіального управління ДБР у Львові.

«Для забезпечення швидкого, всебічного та об’єктивного розслідування створено спеціальну слідчу групу з числа найбільш досвідчених працівників територіального управління та Центрального апарату ДБР, які мають практику розслідування катастроф у військовій авіації», – заявляє пресслужба.

Попередньо слідство встановило, що після зльоту пілот повідомив керівнику польотів про критичну несправність електроніки. Літак упав у безлюдному місці й потонув у затопленій вирві серед болотистої місцевості.

«Завдяки професійним діям пілота вдалося уникнути жертв і руйнувань на землі. Пілот вчасно катапультувався, його оперативно виявила пошуково-рятувальна команда. Стан військовослужбовця стабільний, йому надано необхідну допомогу», – повідомляє ДБР.

Справу відкрили за статтею про порушення правил польотів або підготовки до них, що спричинило катастрофу. Слідчі оглянули місце події, вилучили службову документацію та інші речові докази та допитали свідків.

Бюро запланувало допити відповідальних осіб, технічні експертизи, а також аналіз і розшифрування даних з бортового самописця. Слідство також фокусується на технічному стані літака, дотриманні регламентів підготовки до польоту та ефективності контролю з боку відповідальних осіб.

«Паралельно триває службове розслідування у військовій частині з метою встановлення усіх причин та умов, що могли призвести до надзвичайної події. Розслідування перебуває на особливому контролі керівництва ДБР з огляду на стратегічне значення авіаційної безпеки в умовах воєнного стану», – йдеться в повідомленні.

Напередодні Повітряні сили повідомили про аварію українського літака-винищувача Mirage-2000, пілоту вдалося катапультуватися. Для встановлення причин авіаційної події командування призначило спеціальну комісію.

Україна отримала від Франції партію літаків-винищувачів Mirage-2000 на початку 2025 року. Уже в березні в Повітряних силах Збройних сил України продемонстрували кадри, як винищувачі Mirage-2000 збивали російські ракети під час повітряної атаки.

На Херсонщині через атаку російських дронів постраждали двоє дітей – ОВА

На Херсонщині через атаку російських дронів постраждали двоє дітей, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Цієї ночі росіяни атакували з БпЛА двох дітей у селі Зорівка Білозерської громади. Під ворожий удар потрапили хлопчик та дівчинка, яким по 13 років. Вони дістали контузії, вибухові та закриті черепно-мозкові травми», – написав він у телеграмі.

За його словами, медики надали допомогу дітям на місці.

Як повідомляла місцева влада, 9 липня на подвір’ї житлового будинку у селі Правдине Білозерської громади Херсонської області внаслідок удару російського БпЛА «Молнія» загинув однорічний хлопчик, а його бабуся отримала поранення.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Зеленський розповів про «відверту розмову» з очільниками антикорупційних і правоохоронних органів

Президент Володимир Зеленський повідомив 23 липня про зустріч із керівниками антикорупційних органів та правоохоронних відомств. Вона відбулася на наступний день після ухвалення законопроєкту щодо повноважень НАБУ і САП, який спричинив протести.

«Дуже потрібна зустріч, відверта й корисна розмова, яка дійсно допомагає. У нас усіх спільний ворог – російські окупанти, і захист Української держави передбачає достатню силу правоохоронної та антикорупційної систем, а отже – реальне відчуття справедливості», – заявив він.

Зеленський заявив, що кримінальні провадження не повинні тривати роками без вироків, а «ті, хто працює проти України, не мають почуватися комфортно й не відчувати, що таке невідворотність покарання».

Він подякував учасникам зустрічі, згадавши представників Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Державного бюро розслідувань, Міністерства внутрішніх справ, а також генерального прокурора. За твердженням Зеленського, вони «домовились, що всі працюватимуть виключно конструктивно»:

«Всі ми чуємо, що каже суспільство. Бачимо, чого очікують люди від державних інституцій для забезпечення справедливості та ефективності кожної інституції. Обговорили необхідні адміністративні, законодавчі рішення, які дозволять зміцнити роботу кожної інституції, вирішити наявні суперечності, зняти загрози. Всі працюватимуть разом, на політичному рівні підтримаємо».

На наступному тижні, за словами президента, відбудеться робоча зустріч щодо плану загальних дій. Ще за два тижні має бути готовий спільний план: «які кроки потрібні та будуть реалізовані, щоб зміцнити Україну та зняти наявні питання, дати більше справедливості й реально захистити інтереси українського суспільства».

НАБУ та САП наразі не коментували зустріч. Генеральний прокурор Руслан Кравченко підтвердив її проведення, додавши: «Задача проста — злагоджена і чітка робота в повній синергії. Працюємо далі».

Верховна Рада 22 липня підтримала законопроєкт № 12414, що, як повідомлялось, обмежує незалежність НАБУ та САП. «За» проголосували 263 народні депутати. Після цього голова НАБУ Семен Кривонос закликав президента України ветувати законопроєкт, оскільки «фактично знищується» незалежність двох інституцій.

Невдоволення рішенням парламенту вивело на акції протесту сотні людей у Києві, Львові, Дніпрі та Одесі.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №12414 і заявив, що НАБУ і САП будуть працювати,але їх треба «очистити від російських впливів».

Це відбувалося після 70 обшуків, які 21 липня проводили працівники СБУ, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора щодо співробітників бюро. СБУ, серед іншого, повідомила про затримання співробітника НАБУ, який, як стверджують у відомстві, шпигував для російської спецслужби. Йому вручили підозру. У НАБУ натомість заявили, що інформація від керівництва СБУ щодо можливих ризиків, повʼязаних із одним із працівників бюро, надійшла ще в серпні 2023 року, але згодом у СБУ повідомили, що немає доказів щодо цього співробітника бюро.

НАБУ, яке створено у 2015 році, є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних та інших кримінальних правопорушень.

Бюро підслідні, зокрема, президент України, повноваження якого припинено, радники та помічники президента, народні депутати, члени Кабміну, судді, держслужбовці «А».

«Укрзалізниця» заявила про пошкодження своєї енергетичної інфраструктури через атаку РФ

Енергетична інфраструктура «Укрзалізниці» зазнала цілеспрямованої атаки російських ударних ударних дронів, повідомляє у телеграмі пресслужба компанії.

Зазначається, що пошкоджені об’єкти у Сумській та Полтавській областях.

«Наразі енергопостачання вже відновлено на більшості дільниць, на окремих – тривають ремонтні роботи. Рух поїздів здійснюється за графіком», – йдеться у повідомленні.

За даними «Укрзалізниці», внаслідок цієї атаки ніхто не постраждав.

Раніше місцева влада повідомила, що російські війська вночі завдали ударів по критичній інфраструктурі Сумщини – було знеструмлено частину споживачів Сумського району, на резервне живлення перейшли медичні заклади та інші важливі об’єкти.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Сибіга: Україна та Ізраїль домовились започаткувати діалог щодо «іранської загрози»

Україна та Ізраїль домовились започаткувати діалог стосовно «іранської загрози», заявив очільник МЗС України Андрія Сибіги під час брифінгу з міністром зовнішніх справ Ізраїлю Ґідеоном Саара.

«Сьогодні наші країни (Україна та Ізраїль) стикаються зі спільними безпековими викликами. Іран та Росія становлять екзистенційну загрозу не лише для наших країн, але і для глобальної безпеки», – сказав Сибіга.

Він заявив, що Іран продовжує дестабілізовувати регіон, намагається розвивати ядерну програму. За його словами, Москва, Тегеран та Пхеньян «об’єднались у єдиний альянс злочинних режимів, які підтримують один одного та загрожують усьому вільному світу».

«На тлі цих загроз домовилися активізувати двосторонню співпрацю. І сьогодні ми вирішили започаткувати окремий діалог щодо іранської загрози. Ми про це домовилися з міністром», – додав міністр.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ґідеон Саар 22 липня прибув до Києваз офіційним візитом. Як повідомлялось, у нього заплановані зустрічі з українським керівництвом і єврейською громадою.

Ґідеон Саар очолив МЗС Ізраїлю в 2024 році. У 2023 році до України приїздив його попередник Елі Коен.

У січні в інтерв’ю Радіо Свобода посол Міхаель Бродський заявив, що Ізраїль підтримує Україну, але не надає їй військову підтримку з «різних міркувань», головне – це небажання порушувати контакти з Росією.

Нові правила та можливості для ВПО: освіта, житло, компенсації, робота

Кабінет міністрів дозволив комісіям дистанційно обстежувати житло, зруйноване на територіях активних бойових дій. Для підтвердження руйнувань власники можуть надавати супутникові знімки, кадри з дронів, а також фото і відео, зняті на мобільний телефон. Водночас з реєстру житлової програми виключатимуть тих, хто чекає на іпотечне кредитування понад два роки.

  • За яких умов ВПО можуть повторно податися на програму іпотечного кредитування?
  • Які зміни в освітньому процесі чекають на учнів-переселенців?
  • Як долучитися до «Армії відновлення» й отримати роботу?

Інформацію про це зібрав проєкт Радіо Свобода «Ти як?».

Антикорупційні інституції є життєво важливими для України – МЗС Нідерландів

Антикорупційні інституції є життєво важливими для України на шляху реформ, наголосив міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп.

«Їх обмеження стане значним кроком назад. Захист незалежності цих інституцій та подальший прогрес у сфері верховенства права залишаються ключовими для процесу вступу України до ЄС», – написав він у соцмережі Х, додавши допис єврокомісарки з питань розширення Марти Кос, яка заявила про «серйозну занепокоєність» щодо голосування Верховною Радою законопроєкту, що може вплинути на роботу НАБУ.

Верховна Рада 22 липня підтримала законопроєкт № 12414, що, як повідомлялось, обмежує незалежність НАБУ та САП. «За» проголосували 263 народні депутати. Після цього голова НАБУ Семен Кривонос закликав президента України ветувати законопроєкт, оскільки «фактично знищується» незалежність двох інституцій.

Невдоволення рішенням парламенту вивело на акції протесту сотні людей у Києві, Львові, Дніпрі та Одесі.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №12414 і заявив, що НАБУ і САП будуть працювати,але їх треба «очистити від російських впливів».

Це відбувалося після 70 обшуків, які 21 липня проводили працівники СБУ, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора щодо співробітників бюро. СБУ, серед іншого, повідомила про затримання співробітника НАБУ, який, як стверджують у відомстві, шпигував для російської спецслужби. Йому вручили підозру. У НАБУ натомість заявили, що інформація від керівництва СБУ щодо можливих ризиків, повʼязаних із одним із працівників бюро, надійшла ще в серпні 2023 року, але згодом у СБУ повідомили, що немає доказів щодо цього співробітника бюро.

НАБУ, яке створено у 2015 році, є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних та інших кримінальних правопорушень.

Бюро підслідні, зокрема, президент України, повноваження якого припинено, радники та помічники президента, народні депутати, члени Кабміну, судді, держслужбовці «А».

Заблокована осінь. Для чого Кремль прискорив «відрізання» інтернету?

У Російській Федерації набирає обертів нова хвиля обмеження доступу до інформації, яка безпосередньо торкнеться українців на окупованих територіях. Кремль, який до цього часу вже обмежив низку західних каналів комунікації, схоже, готується до останнього ривка: перейти на єдиний, повністю контрольований владою месенджер, та карати навіть за пошук неугодної інформації в інтернеті.

Розповідаємо про нові кроки Кремля: які їхні цілі, та які наслідки це матиме для окупованих територій України.

Зеленський затвердив склад української делегації для переговорів з РФ у Стамбулі

Президент України Володимир Зеленський затвердив склад української делегації для участі в переговорному процесі з міжнародними партнерами України, а також із представниками РФ щодо досягнення справедливого і сталого миру, який запланований на 23 липня у Стамбулі (Туреччина).

Відповідно до оприлюдненого президентського указу, очолює делегацію секретар Ради національної безпеки і оборони, ексміністр оборони України Рустем Умєров.

Також до складу делегації увійшли радник керівника Офісу президента України Олександр Бевз, перший заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, заступник голови Служби безпеки України Олександр Поклад, заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький, перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки України Олег Луговський, заступники начальника Генштабу ЗСУ Євгеній Острянський та Олексій Шевченко та інші.

Загалом українська делегація налічує 14 людей.

Україна офіційно запропонувала третій раунд переговорів з Росією. Згодом президент України Володимир Зеленський повідомив, що секретар РНБО Рустем Умєров, який залишився очільником переговорної групи з російською стороною, доповів, що нова зустріч планується на середу, 23 липня.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що російські офіційні особи продовжують імітувати зацікавленість у добросовісних переговорах, а рішення Москви направити ту саму переговорну групу середнього рівня на майбутній третій раунд переговорів свідчить про те, що незацікавленість Росії в мирних переговорах залишається незмінною.

Востаннє Росія та Україна зустрічалися у Стамбулі 2 червня і лише уклали угоди про обмін військовополоненими через відмову Росії надати українським переговірникам меморандум зі своїми умовами мирного врегулювання напередодні переговорів.

Кремль відтоді неодноразово заявляв про нібито зацікавленість у третьому раунді переговорів, при цьому російські офіційні особи у червні та липні 2025 року повторювали давні вимоги Росії, які рівносильні капітуляції України.

Президент Росії Володимир Путін на початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року називав цілями Москви «денацифікацію» і «демілітаризацію» України. Тепер Путін і його підлеглі заявляють про необхідність усунення так званих «першопричин» війни. Серед них він називає розширення Північноатлантичного альянсу на схід і прагнення України в майбутньому приєднатися до НАТО.

У РФ заявили про атаку безпілотників – ймовірно, атакована залізниця у Ростовській області

У Ростовській області Росії заявили про атаку безпілотників.

Губернатор Ростовської області Юрій Слюсар заявив, що вночі атаки БПЛА зазнали Новочеркаськ, Шахти та три райони регіону. За його даними, у Новочеркаську в результаті атаки поранено троє людей, у різних частинах міста через падіння уламків сталося займання.

Телеграм-канал Astra пише, що у Новочеркаську після атаки БПЛА перекрито рух на залізничному переїзді, утворилася пробка. Також були твердження про те, що атаковані район залізничного вокзалу та Новочеркаська ДРЕС.

Міноборони РФ стверджує, що за ніч сили ППО знищили 33 безпілотники, зокрема, 11 БПЛА – над територією Ростовської області.

Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що у російському Новочеркаську було атаковано залізничну інфраструктуру, яка використовується для ВПК та армії РФ.

«Цей логістичний вузол з’єднує стратегічні напрями: Ростов-на-Дону, Воронеж, Волгоград, Каменськ-Шахтинський. Саме через цей вузол здійснюється перекидання техніки, боєприпасів, паливних ресурсів та особового складу до кордону з Україною. Також у Новочеркаську зафіксовано функціонування логістичних підрозділів 1061-го Центру МТО Південного військового округу РФ – структура, що відповідає за розподіл озброєння, пального та боєкомплекту», – написав він у телеграмі.

Радіо Свобода не може незалежно перевірити ці дані.

Українські військові це поки не коментували.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони, а також окуповані РФ території регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Українська сторона не щоразу коментує такі удари, але регулярно наголошує, що проводить роботу з ослаблення тилових баз армії РФ, щоб знизити наступальний потенціал агресора.

Генштаб ЗСУ: на фронті за добу було 167 боїв, на Покровському напрямку зупинили 74 російські штурми

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 167 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

За уточненою інформацією, вчора противник завдав одного ракетного та 167 авіаційних ударів, застосував одну ракету та скинув 113 керованих авіаційних бомб, також здійснив 5686 обстрілів, зокрема 39 – із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3579 дронів-камікадзе.

Найбільше російських атак було на Покровському напрямку, де українські захисники зупинили 74 штурмові дії агресора в районах населених пунктів Полтавка, Новоторецьке, Новоекономічне, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Новоукраїнка, Звірове, Удачне, Зелений Кут, Дачне та Олексіївка.

Також були інтенсивні бої на Лиманському напрямку – 21 російська атака, противник намагався вклинитися в українську оборону у районах населених пунктів Греківка, Колодязі, Зелена Долина, Мирне, Ямполівка, Торське та в напрямку Серебрянки.

Російські війська також продовжують свої атаки на Північно-Слобожанському, Південно-Слобожанському, Курському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому напрямку, Новопавлівському, Придніпровському напрямках. На Оріхівському та Гуляйпільському напрямках бойових зіткнень не зафіксовано.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.

Як пише американський Інститут вивчення війни (ISW), геолокаційні відеозаписи, опубліковані 21 липня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися у східному Звіровому та захопили решту Піщаного (обидва на південь від Покровська).

У звіті ISW зазначається, що 20 та 21 липня російські війська атакували поблизу самого Покровська; на північний схід від міста поблизу Маяка, Володимирівки, Новоторецького та Новоекономічного; на схід – поблизу Мирнограда; на південний схід – поблизу Лисівки; на південь – поблизу Звірового та Новоукраїнки; та на південний захід – поблизу Удачного.

Нічна атака РФ: ЗСУ знешкодила 45 БпЛА, але є влучання 26 дронів у 14 локаціях

Українські військові знешкодили 45 з 71 дронів, якими Росія вночі атакувала Україну, повідомляє пресслужба Повітряних сил ЗСУ.

За попередніми даними, станом на 09:00 протиповітряна оборона збила 27 БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, сході та в центрі країни, 18 БпЛА – локаційно втрачені/подавлені РЕБ.

У Повітряних силах ЗСУ інформують, що у ніч на 23 липня (із 20:00 22 липня) противник атакував 71 ударним БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Курськ, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ – РФ, Чауда – ТОТ Криму.

За даними ЗСУ, російські дрони атакували Дніпропетровщину, Сумщину, Харківщину та Черкащину, зафіксовано влучання 26 БпЛА у 14 локаціях, падіння збитих (уламки) на 5 локаціях.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Держдеп США продовжує заохочувати прямі переговори між Росією та Україною – речниця

Державний департамент США продовжує заохочувати прямі переговори між Росією та Україною, заявила речниця Теммі Брюс.

«Ми знаємо про запланований третій раунд переговорів, який обговорюється між двома сторонами. Ми продовжуємо заохочувати прямі переговори між Росією та Україною з метою досягнення всеохоплюючого припинення вогню та остаточного мирного врегулювання шляхом переговорів», – заявила Брюс.

Вона також додала, що президент США підтримує будь-який механізм, який веде до справедливого, міцного та тривалого миру.

Україна офіційно запропонувала третій раунд переговорів з Росією. Згодом президент України Володимир Зеленський повідомив, що секретар РНБО Рустем Умєров, який залишився очільником переговорної групи з російською стороною, доповів, що нова зустріч планується на середу, 23 липня.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що російські офіційні особи продовжують імітувати зацікавленість у добросовісних переговорах, а рішення Москви направити ту саму переговорну групу середнього рівня на майбутній третій раунд переговорів свідчить про те, що незацікавленість Росії в мирних переговорах залишається незмінною.

Востаннє Росія та Україна зустрічалися у Стамбулі 2 червня і лише уклали угоди про обмін військовополоненими через відмову Росії надати українським переговірникам меморандум зі своїми умовами мирного врегулювання напередодні переговорів.

Кремль відтоді неодноразово заявляв про нібито зацікавленість у третьому раунді переговорів, при цьому російські офіційні особи у червні та липні 2025 року повторювали давні вимоги Росії, які рівносильні капітуляції України.

Президент Росії Володимир Путін на початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року називав цілями Москви «денацифікацію» і «демілітаризацію» України. Тепер Путін і його підлеглі заявляють про необхідність усунення так званих «першопричин» війни. Серед них він називає розширення Північноатлантичного альянсу на схід і прагнення України в майбутньому приєднатися до НАТО.

Прокудін: у Херсоні через удар РФ загинула жінка

Через російський удар по Херсону загинула жінка, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Росіяни вбили жінку у Дніпровському районі Херсона. Через черговий ворожий обстріл смертельні поранення дістала 66-річна херсонка», – написав він у телеграмі.

За його даними, на Херсонщині минулої доби через російську агресію загинула людина, ще 9 – зазнали поранень.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Нічна атака РФ: у Кривому Розі є влучання, пошкоджене промислове підприємство – Лисак

Російські дрони вночі атакували Дніпропетровщину, у Кривому Розі є влучання, пошкоджене промислове підприємство, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

«Сталися й влучання. У Кривому Розі частково зруйнований приватний будинок, ще 4 – пошкоджені. Зайнялися будівля, що не експлуатувалася, приватне підприємство і сонячні панелі – вогонь загасили. Понівечене й промислове підприємство», – написав він у телеграмі.

За його словами, у Синельниківському районі пошкоджене фермерське господарство – потрощена сільськогосподарська техніка. Він додав, що через удар РФ також виникла пожежа, пошкоджені магазин, амбулаторія, спортзал, школа, заклад культури і адмінбудівля.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Кравченко прокоментував підозри про втрату незалежності НАБУ та САП

Генеральний прокурор Руслан Кравченко прокоментував підозри про втрату незалежності НАБУ та САП після схвалення парламентом закону №12414.

«Є підозра, що втратить НАБУ і САП незалежність? Вони мені не підпорядковуються. НАБУ точно не підпорядковується. САП у зв'язку зі змінами, ми одна система. САП, відповідно до Закону України «Про прокуратуру», як був, так і залишається в статусі департаменту. І ми будемо однією сім’єю. Вони будуть працювати по своїм кримінальним провадженням, ми по своїм», – заявив генпрокурор.

Відповідно до законодавчих змін, генпрокурор може забирати будь-яку справу в НАБУ і передавати іншому правоохоронному органу. Кравченко у цьому контексті згадав про справу щодо віцепрем’єра, міністра національної єдності Олексія Чернишова, якого НАБУ підозрює у зловживанні службовим становищем й одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе і третіх осіб.

«Деякі журналісти повідомляли, що нового генпрокурора призначили для того, щоб він забрав Чернишова справу. А я вам обіцяю в очі, що і після цих змін Чернишова я не заберу. Як розслідування було (у НАБУ), так і буде», – сказав він.

Кравченко, відповідаючи на запитання про те, наскільки доцільно давати генпрокурору право підписувати підозри топпосадовцями, справи яких розслідує САП, заявив про «правову структуру правової держави».

«Президент вирішив подати мою кандидатуру, Рада проголосувала і Рада обиралась народом. Якщо ви не підтримуєте того чи іншого депутата у Раді, у нас народ обирає. Це правова структура правової держави», – сказав генпрокурор.

Верховна Рада 22 липня підтримала законопроєкт № 12414, що, як повідомлялось, обмежує незалежність НАБУ та САП. «За» проголосували 263 народні депутати. Після цього голова НАБУ Семен Кривонос закликав президента України ветувати законопроєкт, оскільки «фактично знищується» незалежність двох інституцій.

Невдоволення рішенням парламенту вивело на акції протесту сотні людей у Києві, Львові, Дніпрі та Одесі.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №12414 і заявив, що НАБУ і САП будуть працювати, але їх треба «очистити від російських впливів».

Це відбувалося після 70 обшуків, які 21 липня проводили працівники СБУ, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора щодо співробітників бюро. СБУ, серед іншого, повідомила про затримання співробітника НАБУ, який, як стверджують у відомстві, шпигував для російської спецслужби. Йому вручили підозру. У НАБУ натомість заявили, що інформація від керівництва СБУ щодо можливих ризиків, повʼязаних із одним із працівників бюро, надійшла ще в серпні 2023 року, але згодом у СБУ повідомили, що немає доказів щодо цього співробітника бюро.

НАБУ, яке створено у 2015 році, є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних та інших кримінальних правопорушень.

Бюро підслідні, зокрема, президент України, повноваження якого припинено, радники та помічники президента, народні депутати, члени Кабміну, судді, держслужбовці «А».

Генштаб ЗСУ оновив дані про втрати РФ у війні проти України

Росія від початку повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 1 045 220 своїх військових, зокрема 970 – за останню добу, такі дані станом на ранок 23 липня наводить Генштаб ЗСУ.

Українське командування також оприлюднило свої дані про втрати Москвою військової техніки:

  • танки – 11 041 (+3 одиниця за минулу добу)
  • бойові броньовані машини – 23 037 (+2)
  • артилерійські системи – 30 722(+42)
  • РСЗВ – 1446 (+1)
  • засоби ППО – 1199
  • літаки – 421
  • гелікоптери – 340
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 47552 (+115)
  • крилаті ракети – 3533
  • кораблі/катери – 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка та автоцистерни – 56041(+88)
  • спеціальна техніка – 3935

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський днями заявив, що від початку 2025 року Росія втрачає на фронті у середньому 1 251 військовослужбовця щодоби.

На початку липня російське видання Meduza повідомило, що Федеральна служба державної статистики Росії (Росстат) припинила звітувати про кількість смертей у Росії. Американський Інститут дослідження війни, аналізуючи цю новину, припустив, що цей крок є частиною зусиль Кремля із приховання втрат Росії від війни в Україні.

Раніше ISW оцінював, що Росстат приховує дані про населення, намагаючись приховати демографічні проблеми Росії, а виключення демографічних даних у звітах Росстату, ймовірно, також має на меті приховати високі показники втрат особового складу російських військових.

Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.

Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.

Британська розвідка з посиланням на підрахунки Генштабу ЗСУ припустила, що Росія цього року, ймовірно, втратила приблизно 236 тисяч убитими і пораненими у війні проти України. Розвідка зауважує, середньодобовий показник у червні був найнижчим з квітня 2024 року.

На тлі ситуації з НАБУ і САП Буданов нагадав, що «ворог у нас один»

На тлі протестів та ситуації щодо НАБУ та САП керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони Кирило Буданов нагадав, що нація програє, якщо її розривають внутрішні суперечності, а ворог у нас один.

«Українська історія навчила нас – нація програє, якщо її розривають внутрішні суперечності. В нас одна спільна біда, один ворог. Тож вирішувати внутрішні суперечності варто шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети – відстояти нашу країну. Впевнений, що Україну врятують сильні військо та інституції», – йдеться у його заяві, оприлюдненій в телеграмі.

Буданов додав, що слід «проявити мудрість і відповідальність».

Верховна Рада 22 липня підтримала законопроєкт № 12414, що, як повідомлялось, обмежує незалежність НАБУ та САП. «За» проголосували 263 народні депутати. Після цього голова НАБУ Семен Кривонос закликав президента України ветувати законопроєкт, оскільки «фактично знищується» незалежність двох інституцій.

Невдоволення рішенням парламенту вивело на акції протесту сотні людей у Києві, Львові, Дніпрі та Одесі.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №12414 і заявив, що НАБУ і САП будуть працювати,але їх треба «очистити від російських впливів».

Це відбувалося після 70 обшуків, які 21 липня проводили працівники СБУ, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора щодо співробітників бюро. СБУ, серед іншого, повідомила про затримання співробітника НАБУ, який, як стверджують у відомстві, шпигував для російської спецслужби. Йому вручили підозру. У НАБУ натомість заявили, що інформація від керівництва СБУ щодо можливих ризиків, повʼязаних із одним із працівників бюро, надійшла ще в серпні 2023 року, але згодом у СБУ повідомили, що немає доказів щодо цього співробітника бюро.

НАБУ, яке створено у 2015 році, є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних та інших кримінальних правопорушень.

Бюро підслідні, зокрема, президент України, повноваження якого припинено, радники та помічники президента, народні депутати, члени Кабміну, судді, держслужбовці «А».

Війська РФ вночі вдарили по критичній інфраструктурі Сумщини, знеструмлена частина споживачів – ОВА

Російські війська вночі завдали ударів по критичній інфраструктурі Сумщини, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Григоров.

За його словами, через атаку знеструмлено частину споживачів Сумського району, на резервне живлення перейшли медичні заклади та інші важливі об’єкти.

Роботи з відновлення тривають, проте повернення електропостачання може зайняти певний час, додав він.

За даними місцевої влади, ввечері 22 липня російські безпілотники атакували Сумську громаду, пошкоджені обʼєкти цивільної інфраструктури, постраждали двоє людей.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG