Зеленський доручив сформувати делегацію для перемовин із російською стороною, її очолить Умєров
Президент Володимир Зеленський провів нараду щодо результатів переговорної роботи – про це він повідомив 22 липня.
«Секретар РНБО України Рустем Умєров доповів про виконання домовленостей другої зустрічі з російською стороною в Стамбулі та домовленість про нову зустріч найближчим часом», – заявив він.
За словами президента, Україна готова працювати «максимально продуктивно» заради звільнення полонених та повернення викрадених дітей, а також підготовки зустрічі лідерів двох країн для завершення війни:
«Наша позиція максимально прозора. Україна ніколи не хотіла цієї війни, і саме Росія має завершити війну, яку сама ж і почала».
За словами Зеленського, керівник Офісу президента Андрій Єрмак доповів про координацію дипломатичної роботи з партнерами у Європі та Сполучених Штатах.
Президент додав, що доручив сформувати делегацію для перемовин із російською стороною. Її очолить Умєров, до складу делегації увійдуть представники української розвідки, МЗС та Офісу президента.
Напередодні президент України без додаткових деталей повідомив, що Рустем Умєров, який залишився очільником переговорної групи з російською стороною, доповів, що нова зустріч планується на середу, 23 липня.
Українці, які застрягли на кордоні між Грузією та Росією, протестують проти умов утримання. Що відбувається?
Українці протестують проти важких умов утримання на кордоні між Грузією та Росією. Там застрягли десятки колишніх ув’язнених, видворених із Росії. Більшість із них мають проблеми з документами, і на перевірку особистості в Україні йдуть тижні. Весь цей час люди живуть на контрольно-пропускному пункті та повідомляють про нестерпні умови там.
У ніч на понеділок, 21 липня, один із українців, які застрягли на цьому КПП, перерізав собі горло на знак протесту. Йому надали медичну допомогу, і його життю зараз нічого не загрожує.
Громадяни України вимагають від грузинської сторони покращити умови їхнього утримання. Відео протестів на кордоні телеканалу «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю Голосу Америки, передав колишній активіст Євромайдану Андрій Коломієць. Він сам провів десять років у російській в’язниці, був визнаний політв’язнем кілька тижнів тому і повернувся в Україну через Грузію.
Глава Мінфіну США закликав союзників приєднатися до можливих вторинних санкцій проти Росії
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав європейських союзників США приєднатися до вторинних санкцій проти імпортерів російських енергоносіїв у разі схвалення таких санкцій Конгресом США.
У понеділок у ході інтерв’ю телеканалу CNBC Бессент повідомив, що Сенат Сполучених Штатів погодився з думкою президента Дональда Трампа про те, що торгові мита є інструментом досягнення політичних цілей і закликав європейські країни, «які говорили про велику гру, слідувати за нами, якщо ми введемо ці вторинні мита».
Йдеться про законопроєкт, що розглядається Сенатом, яким передбачається запровадження 500-відсоткових імпортних мит на товари країн, які закуповують у Росії нафту. Міністр фінансів, втім, згадав 100-відсоткові мита.
В інтерв’ю CNBC міністр фінансів США також повідомив про те, що закупівля Китаєм російської та іранської нафти буде однією з тем американо-китайських переговорів про імпортні мита.
«Китайці, на жаль, великі покупці підданої санкціям іранської та російської нафти. І ми можемо почати обговорювати цю тему», – наголосив Скотт Бессент.
14 липня президент США Дональд Трамп оголосив про намір запровадити «жорстокі» мита проти Росії, якщо вона відмовиться піти на перемир’я з Україною протягом п’ятдесяти днів. Пізніше Білий дім роз’яснив, що мита також будуть запроваджені щодо товарів країн, які закуповують російську нафту.
Де Росія тримає всі боєздатні кораблі Чорноморського флоту і чи справді це не рятує їх від атак ЗСУ?
Чорноморський флот Російської Федерації тримає всі боєздатні кораблі на базі в Новоросійську, але вони практично не виходять у море, проте і це не рятує їх від атак Збройних сил України дослідили журналісти проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.
РФ застосувала у 10 разів менше дронів, ніж вчора. У ЗСУ повідомили про нічну російську атаку проти України
У ніч на 22 липня війська РФ атакували 42 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів, повідомляють у телеграмі Повітряні сили ЗСУ.
За попередніми даними, станом на 09:00 протиповітряна оборона збила 26 БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півдні та сході країни, ще сім БпЛА були локаційно втрачені/подавлені РЕБ.
Зафіксовано влучання 9 БпЛА у 3 локаціях, падіння збитих (уламки) на 3 локаціях, повідомляють у ЗСУ.
Попередньої ночі, за даними Повітряних сил ЗСУ, війська РФ атакували Україну 426 ударними дронами типу Shahed та імітаторами різних типів, а також 24 ракетами різних типів.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Генштаб ЗСУ: на фронті за добу було 176 боїв, майже 100 – на трьох напрямках
Загалом протягом минулої доби на фронті зафіксовано 176 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
За даними штабу, вчора сили РФ завдали по позиціях українських підрозділів та населених пунктах двох ракетних ударів 25 ракетами та 74 авіаційних ударів, скинув 122 керовані авіаційні бомби, залучив 3832 дрони-камікадзе. Також противник здійснив 5387 артилерійських обстрілів, зокрема 56 – із реактивних систем залпового вогню.
Війська РФ завдавав авіаударів, зокрема по районах населених пунктів Лобкове, Степногірськ, Приморське, Біленьке Запорізької області; Козацьке Херсонської області та місту Суми.
Найінтенсивніше противник продовжує атакувати на Покровському напрямку, де українські захисники зупинили 57 штурмових дій агресора поблизу населених пунктів Попів Яр, Володимирівка, Новоторецьке, Миколаївка, Удачне, Новоекономічне, Лисівка, Звірове в бік Новоукраїнки, Покровська, Дачного, Мирнограда, Маяка.
Також висока інтенсивність боїв зберігається на Лиманському напрямку, де відбулось 23 бойових зіткнення, на Новопавлівському було 18 російських атак.
Російські війська продовжуються свої атаки на Північно-Слобожанському, Південно-Слобожанському, Курському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Оріхівському напрямках.
Минулої доби на Гуляйпільському напрямку бойових зіткнень не відбувалося.
Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.
Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.
Як пише американський Інститут вивчення війни (ISW), геолокаційні відеозаписи, опубліковані 21 липня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися у східному Звіровому та захопили решту Піщаного (обидва на південь від Покровська).
У звіті ISW зазначається, що 20 та 21 липня російські війська атакували поблизу самого Покровська; на північний схід від міста поблизу Маяка, Володимирівки, Новоторецького та Новоекономічного; на схід – поблизу Мирнограда; на південний схід – поблизу Лисівки; на південь – поблизу Звірового та Новоукраїнки; та на південний захід – поблизу Удачного.
Сили РФ поцілили КАБом у житловий будинок у Краматорську, загинула дитина – влада
Російські війська вночі поцілили КАБом у багатоквартирний житловий будинок у Краматорську, загинула дитина, ще пʼятеро людей постраждали, повідомив начальник Краматорської МВА Олександр Гончаренко.
«Влучання сталося у багатоквартирний житловий будинок, виникла пожежа. Станом на 7:30 відомо про одного загиблого, це хлопець 2015 року народження. Ще пʼятеро осіб постраждали, їм надається кваліфікована медична допомога», – написав він у фейсбуці.
Також, як повідомлялось, пізно ввечері 21 липня сили РФ вдарили керованими авіабомбами по Сумах, серед поранених є дитина.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
ДКВС: близько 9500 засуджених долучилися до лав ЗСУ
Близько 9500 засуджених долучилися до лав Збройних сил України, серед них є 100 жінок, повідомила Державна кримінально-виконавча служба України.
«Близько 9500 засуджених виконують завдання на фронті, зокрема на передовій. 100 жінок, які отримали вироки, служать у ЗСУ. Зазвичай їх залучають у підрозділи зв’язку, логістики та медичного забезпечення», – йдеться у повідомленні, оприлюдненому в фейсбуці.
В оприлюдненому ДКВС повідомляється, що 55% чоловіків та жінок, які зараз перебувають на фронті, були засуджені за майнові злочини, 11% – за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків; 9% – за нанесення тілесних ушкоджень; 6% – за вчинення ДТП з потерпілими та 6% – за вбивства.
Як повідомляють у кримінально-виконавчій службі, не всі засуджені можуть потрапити до лав ЗСУ, зокрема, цього не можуть зробити засуджені насамперед за статтями щодо злочинів проти нацбезпеки – тероризм, статеві злочини, злочини, пов’язані з вбивством двох або більше людей, а також службові злочини, пов’язані з людьми, які займали особливо важливе становище.
У травні минулого року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №11079-1, який дає дозвіл деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України.
На той момент міністр юстиції України Денис Малюська у червні припускав, що на першому етапі мобілізації в’язнів Україна добровільно долучитися до армії зголосяться понад 4 тисячі людей.
Росія за добу втратила 1090 солдатів – Генштаб ЗСУ
Росія від початку повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 1 044 250 своїх військових, зокрема 1090 – за останню добу, такі дані станом на ранок 22 липня наводить Генштаб ЗСУ.
Українське командування також оприлюднило свої дані про втрати Москвою військової техніки:
- танки – 11 038 (+1 одиниця за минулу добу)
- бойові броньовані машини – 23 035 (+7)
- артилерійські системи – 30 680(+43)
- РСЗВ – 1445 (+1)
- засоби ППО – 1199
- літаки – 421
- гелікоптери – 340
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 47437 (+256)
- крилаті ракети – 3533 (+18)
- кораблі/катери – 28
- підводні човни – 1
- автомобільна техніка та автоцистерни – 55953(+94)
- спеціальна техніка – 3935(+1)
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський днями заявив, що від початку 2025 року Росія втрачає на фронті у середньому 1 251 військовослужбовця щодоби.
На початку липня російське видання Meduza повідомило, що Федеральна служба державної статистики Росії (Росстат) припинила звітувати про кількість смертей у Росії. Американський Інститут дослідження війни, аналізуючи цю новину, припустив, що цей крок є частиною зусиль Кремля із приховання втрат Росії від війни в Україні.
Раніше ISW оцінював, що Росстат приховує дані про населення, намагаючись приховати демографічні проблеми Росії, а виключення демографічних даних у звітах Росстату, ймовірно, також має на меті приховати високі показники втрат особового складу російських військових.
Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.
Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.
Британська розвідка з посиланням на підрахунки Генштабу ЗСУ припустила, що Росія цього року, ймовірно, втратила приблизно 236 тисяч убитими і пораненими у війні проти України. Розвідка зауважує, середньодобовий показник у червні був найнижчим з квітня 2024 року.
У Сумах число поранених через авіаудар РФ зросло, серед них є дитина – ДСНС
У Сумах число поранених через російський авіаудар зросло, серед них є дитина, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.
За даними ДСНС, поранені троє людей, з них – одна дитина. Загалом за медичною допомогою звернулися 12 людей.
Раніше було відомо про двох госпіталізованих та 12 людей, які звернулися до медиків.
Пізно ввечері 21 липня сили РФ вдарили керованими авіабомбами по місті Суми. Рятувальники врятували двох людей, ліквідували осередки загорянь і обстежили територію. За даними місцевої влади, пошкоджені 5 багатоквартирних будинків, 18 автомобілів, торговельний центр.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Нідерланди зроблять значний внесок у постачання Україні американських систем Patriot – міністр
Нідерланди зроблять значний внесок у постачання американських систем протиповітряної оборони Patriot, заявив міністр оборони країни Рубен Брекельманс після зустрічі Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»).
За його словами, деталі будуть опрацьовані найближчим часом.
«Ми також посилюємо нашу підтримку протиповітряної оборони: боєприпаси для F16, засоби для протидії безпілотникам, радари», – написав він у соцмережі Х.
Міністр оборони України Денис Шмигаль та головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський на зустрічі у форматі «Рамштайн» 21 липня повідомили, що найкритичнішою потребою України є закупівля систем протиповітряної оборони та боєприпасів до них.
14 липня президент США Дональд Трамп заявив під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте, що планує надати Україні зброю на «мільярди доларів», яку закупить НАТО. Він назвав системи протиповітряної оборони Patriot серед військового обладнання, яке планується надати Україні.
ISW: РФ залишається налаштованою на затягування мирних переговорів для продовження наступу в Україні
Кремль залишається налаштованим на затягування мирних переговорів для підтримки продовження наступальних операцій в Україні та отримання додаткових поступок від України та Заходу, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
У звіті ISW зазначається, що російські офіційні особи продовжують імітувати зацікавленість у добросовісних переговорах, а рішення Москви направити ту саму переговорну групу середнього рівня на майбутній третій раунд переговорів свідчить про те, що незацікавленість Росії в мирних переговорах залишається незмінною.
Україна офіційно запропонувала третій раунд переговорів з Росією на тлі спекуляцій в українському та російському інформаційних просторах. Президент України Володимир Зеленський заявив 21 липня, що секретар Ради національної безпеки і оборони України Рустем Умеров нещодавно запропонував провести третій раунд переговорів між Україною та Росією в Стамбулі. Як повідомляють медіа, ця зустріч може відбутися у найближчі дні.
Речник Кремля Дмитро Пєсков 21 липня заявив, що російська делегація на третьому раунді переговорів буде в тому ж складі, яка брала участь у попередніх переговорах у Стамбулі в травні та червні 2025 року. Також Пєсков заявив, що російський лідер Володимир Путін прагне «перевести українське врегулювання у мирне річище», але цілі Москви при цьому залишаються незмінними.
Востаннє Росія та Україна зустрічалися у Стамбулі 2 червня і лише уклали угоди про обмін військовополоненими через відмову Росії надати українським переговірникам меморандум зі своїми умовами мирного врегулювання напередодні переговорів.
Кремль відтоді неодноразово заявляв про нібито зацікавленість у третьому раунді переговорів, при цьому російські офіційні особи у червні та липні 2025 року повторювали давні вимоги Росії, які рівносильні капітуляції України.
Влада: через удар РФ по Сумах пошкоджені 5 багатоповерхівок, до медиків звернулися 14 людей
Унаслідок російського удару по житловому району Сум пошкоджені 5 багатоповерхових будинків, торговий центр та 18 автівок, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Григоров.
«До медичного закладу доставили двох мешканців одного з найбільш пошкоджених будинків. 60-річну жінку та 38-річного чоловіка обстежують та надають медичну допомогу. Після удару ворога багато мешканців спального району перебувають у шоковому стані. Попередньо за допомогою до медиків звернулися 12 людей», – написав він у телеграмі.
За даними місцевої влади, близько 22:30 російські війська завдали удару по території Ковпаківського району Сумської громади.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Російські безпілотники вночі атакували Одесу, є пошкодження – ОВА
Російські військові вночі безпілотниками атакували Одесу, є пошкодження, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.
«Попри активну роботу наших сил ППО, є пошкодження цивільної інфраструктури: палають адміністративна будівля та легкові автівки, у житлових будинках вибиті вікна», – написав він у телеграмі.
Інформація щодо постраждалих уточнюється.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Унаслідок дронової атаки РФ на Сумщині поранені четверо людей – ОВА
Увечері 21 липня російські військові атакували дронами цивільну інфраструктуру Путивльської громади в Сумській області, повідомив голова ОВА Олег Григоров.
«Попередньо постраждали щонайменше четверо людей, серед них п’ятирічний хлопчик. Їм надали необхідну медичну допомогу без госпіталізації. На місці влучання здійнялася пожежа. Триває ліквідація наслідків», – ідеться в повідомленні.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Британія запровадила санкції проти 135 суден «тіньового флоту»
Велика Британія 21 липня оголосила про нові санкції проти Росії. За словами британського міністра закордонних справ Девіда Леммі, санкції мають «позбавити Росію важливих доходів від нафти, які вона використовує для фінансування війни» проти України.
До списку санкцій внесені 135 танкерів, які, за даними британської влади, входять до складу так званого «тіньового флоту», за допомогою якого Росія транспортує нафту і нафтопродукти. Як стверджують у Лондоні, з початку 2024 року ці танкери перевезли російську нафту на 24 мільярди доларів.
Також санкції запроваджені проти двох компаній, причетних до перевезення російської нафти. Компанія Litasco Middle East – це, як стверджується, зарубіжний підрозділ нафтової компанії «Лукойл», базований в ОАЕ. Друга компанія, Intershipping Services, також розташована в ОАЕ. Стверджується, що вона бере участь у перевезеннях російської нафти на суднах під прапорами Габону та Коморських островів.
Минулого тижня Велика Британія внесла до свого списку санкцій 18 імовірних офіцерів Головного розвідувального управління (ГРУ) Росії, а також приєдналася до рішення Євросоюзу про зниження так званої стелі цін на російську нафту. До пакету санкцій ЄС, про який було оголошено минулого тижня, також увійшли 105 суден «тіньового флоту», десятки юридичних та фізичних осіб.
Обшуки в антикорупційних органах: загроза незалежності НАБУ і САП чи боротьба з російською агентурою?
У понеділок, 21 липня, СБУ спільно з Офісом генерального прокурора розпочали операцію з «нейтралізації російського впливу» на НАБУ. Згодом стало відомо, СБУ, ДБР та ОГП провели щонайменше 70 обшуків. Сама СБУ повідомила про кількох співробітників НАБУ, яким, зокрема, закидають зв'язки з Росією та шпигунство на користь російських спецслужб. Їх затримали та вручили підозри.
Одночасно СБУ прийшла з перевіркою до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, щоб перевірити дотримання законодавства про держтаємницю. У САП заявили: працівники СБУ отримали доступ до усіх проваджень та спецоперацій, які ведуть НАБУ і САП. В Службі безпеки будь-яке розкриття інформації заперечили, а закиди назвали «безпідставними».
Що стоїть за обшуками в НАБУ і САП? Громадські активісти та депутати від опозиції слідчі дії в антикорупційних органах назвали «ліквідацією їх незалежності». В Центрі протидії корупції кажуть: це тиск на відомство після справ щодо близького оточення президента Зеленського.
Більше деталей справи – у матеріалі.
Зеленський: кожна хвиля атак нагадує про потребу посилення ППО і далекобійних ударів по РФ
Президент України Володимир Зеленський повідомив у вечірньому відеозверненні 21 липня, що «весь день триває ліквідація наслідків російського удару по наших містах».
«Кожна така хвиля російських ударів нагадує про дві речі. ППО: потрібно більше систем, більше покриття нашої країни захистом. Також наші далекобійні удари по Росії: якщо Путін так здурів на темі «шахедів» і терору, вони мають залишитись без логістики. Кожен, хто працює заради захисту життя й обмеження потенціалу Росії у війні, – кожен працює на досягнення миру», – сказав Зеленський.
Також президент України без додаткових деталей повідомив, що Рустем Умєров, який залишився очільником переговорної групи з російською стороною, доповів, що нова зустріч планується на середу, 23 липня.
Зранку 21 липня президент України Володимир Зеленський повідомив, що через нічну російську повітряну атаку в Україні постраждали 15 людей, двоє загинули. За словами глави держави, удар спричинив пошкодження в Києві та області, на Харківщині, Івано-Франківщині, також ударні дрони збивали на Сумщині, Хмельниччині, Кіровоградщині, Миколаївщині, Полтавщині та Херсонщині.
На війні проти України загинув російський «учитель року»
На війні проти України загинув учитель предмету «Основи безпеки життєдіяльності» (офіційно цей предмет тепер називається «Основи безпеки та захисту батьківщини») московської школи імені маршала Чуйкова Геннадій Старунов, який у 2022 році визнавався вчителем року і зустрічався з лідером РФ Володимиром Путіним.
Про загибель Старунова «під час виконання військового обов’язку» повідомив директор школи №1164 та муніципальний депутат Савеловського району Москви Михайло Клочихін. Подробиць про обставини смерті він не навів.
Геннадій Старунов – переможець конкурсу «Вчитель року Москви 2022», брав участь у війні з жовтня 2022 року. Як зазначає видання «Медуза», наприкінці травня 2025 року Старунов брав участь у засіданні наглядової ради організації «Росія – країна можливостей», яке проводив Володимир Путін. Президенту Росії вчитель розповів про свій військовий блог, а також запропонував «створити попередню підготовку для учасників спеціальної військової операції, щоб вони могли брати участь у конкурсах» платформи «Росія – країна можливостей».
Зеленський повідомив про «реальний мораторій» на перевірки бізнесу
Рада національної безпеки і оборони запровадила мораторій на перевірки бізнесу державними органами, повідомив увечері 21 липня президент України Володимир Зеленський.
«Рішенням РНБО запроваджено реальний мораторій на перевірки бізнесу державними органами й загалом на будь-яке втручання державних структур у підприємницьку діяльність. Мораторій дає необхідну основу для повного впровадження необхідних рішень заради економічної безпеки та аналізу відповідної практики», – вказав глава держави.
Зеленський додав, що «все те, що має підтримати зараз український бізнес і співпрацю партнерів з Україною, має бути швидко й обовʼязково реалізоване».
Раніше про підготовку річного мораторію на перевірки бізнесу повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко. Свириденко зазначила, що бізнесу планують дати «більше свободи».